REKLAMA
<powrót zakladka

Przedstawiciele Gimnazjum nr 2 w Luboniu

z wizytą w Rumunii

 

Uczniowie z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu  wraz z nauczycielkami Magdaleną Madajczyk-Głowacką i Anną Trąbałą przebywali na wymianie w Rumunii w ramach realizowanego projektu Erasmus+ „Découvrir et faire découvrir son pays ou sa région par l'art local et ses artistes”, dofinansowanego z funduszy europejskich. Spotkanie partnerów z francuskiej wyspy Reunion, Turcji, Rumunii i Polski odbywało się w dniach 21-26 maja 2017 w Caracal w Rumunii.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń, relacja z podjętych dotychczas działań w projekcie i bliższe poznanie środowisk  młodzieży oraz nauczycieli. W programie wizyty znalazły się m. in. warsztaty teatralne, spotkania z lokalnymi artystami i rzemieślnikami, spektakl złożony z tradycyjnych tańców i pieśni, turystyczne atrakcje miejscowości Sinaia, Braszów i Bran, a także gry i zabawy integracyjne. Dzięki zakwaterowaniu w domach rumuńskich gospodarzy możliwe było poznanie zwyczajów, życia codziennego, dań miejscowej kuchni i doskonalenie znajomości  języków obcych. Dla wszystkich uczestników wymiana była ciekawym i inspirującym  doświadczeniem. Kolejne spotkanie w ramach projektu, tym razem na Reunion, zaplanowano na jesień.

Wszystkie działania  podejmowane w projekcie, w tym relacje z zagranicznych spotkań, można znaleźć na stronie projektu http://artlocalerasmus.blogspot.in

Info. i foto. G 2

/Magdalena Madajczyk-Głowacka koordynator projektu/

 

                                                                                    <powrót zakladka