<powrót zakladka

Wiosenny deszcz medali

(Sukcesy tenisistów stołowych LKTS)

7 medali w Turnieju Top 8

Tenisiści stołowi LKST Luvena Luboń znakomicie zaprezentowali się w tradycyjnym i prestiżowym Turnieju TOP 8, rozgrywanym 29 marca br. W Objezierzu. Do udziału awansowało 10 zawodników LKTS. Trzeba przyznać, że było to zadanie nie łatwe, gdyż w zawodach, w kategoriach młodzieżowych, wystartowali najlepsi zawodnicy z całej Wielkopolski. (W każdej kategorii najlepszych ośmiu zawodników z województwa.) Na 8 kategorii tenisiści stołowi LKTS Luvena Luboń wywalczyli 7 medali, najwięcej ze wszystkich klubów. Najlepszą młodziczką została Julia Gładysz. Wśród juniorek triumfowała Anita Chudy, a drugie miejsce zajęła Zuzanna Sułek. Drugie miejsca zajęli: Wiktoria Frelich wśród kadetek, Patryk Pyśk w gronie juniorów oraz Damian Pyśk (kadeci). Bardzo dobre trzecie miejsce wywalczył Filip Borowiak. Był to znakomity turniej pod względem szkoleniowym. Warto dodać, że drugi w rankingu turnieju klub z Obornik zdobył 4 medale.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

7. Bartek SUŁEK

4 złote medale Mistrzostw Wielkopolski dla LKTS Luboń !!!

Impreza kończąca sezon 2017/2018 w kategorii Młodzików rozgrywek pod patronatem Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego miała miejsce w Poznaniu. Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików odbyły się w sobotę, 24 marca. W imprezie wystartowali reprezentanci LKTS Luvena Luboń: Julia Gładysz, Aleksandra Wasinkiewicz, Damian Pyśk, Filip Borowiak, Michał Antkowiak, Jan Stando, Kacper Zrol i Bartek Sułek. Po ponad ośmiu godzinach zmagań zakończyły się zawody, które przyniosły 4 złote medale. Wcześniej limit imienny na Mistrzostwa Polski wywalczył Damian Pyśk (9 miejsce w rankingu PZTS) oraz drużyna młodzików (Damian Pyśk i Filip Borowiak).
Nasi reprezentanci stoczyli wiele zaciętych, interesujących i stojących na wysokim poziomie pojedynków. Nasi zawodnicy zaprezentowali się dobrze. Większa część zawodników startować będą w kategorii młodzików, także w kolejnym sezonie.

Najlepiej zaprezentowali się Damian Pyśk i Julia Gładysz podwójni złoci medaliści.

W drużynie Julia razem w Olą wygrały turniej oraz awansowały na Mistrzostwa Polski. Zwycięstwo odnieśli w kategorii młodzików Damian i Filip. Wszyscy zawodnicy LKTS Luboń zaprezentowali waleczność i ambicję, a najważniejsze, że zebrali cenne doświadczenie, a także wnioski do dalszego treningu. Pozostali nasi tenisiści zaprezentowali tenis na dobrym poziomie - do zajęcia lepszych miejsc zabrakło niewiele. Mistrzostwa Polski  rozegrane zostaną pod koniec kwietnia w Zielonej Górze.

Turniej był bardzo wymagający zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Duże znaczenie miało utrzymanie odpowiedniej koncentracji podczas całej imprezy. Zawodnicy LKTS Luvena Luboń osiągnęli bardzo duży sukces. Zdobyli 100% złotych medali, a także zaprezentowali się z bardzo dobrej strony pod kątem technicznym i taktycznym. Co warto podkreślić, tak ogromny sukces zawodnicy LKTS Luvena Luboń osiągnęli szeroka grupą.