<powrót zakladka

Złote medale lubońskich tenisistów

(Wielkopolskie Mistrzostwa LZS 2018)

Dużym sukcesem zakończyły się Wielkopolskie Mistrzostwa LZS, które odbyły się w Koźminie Wielkopolskim. W zawodach startowali przedstawiciele najlepszych klubów Wielkopolski. Była to prestiżowa impreza tenisowa, w której startowała rekordowa liczba 160 zawodników z osiemnastu powiatów, w ośmiu kategoriach wiekowych. Powiat poznański reprezentowało 9 zawodników, w tym 7-osobowa reprezentacja klubu LKTS Luvena Luboń, w skład której wchodzili: Julia Gładysz, Damian Pyśk, Anita Chudy, Maja Zielińska, Zuzanna Sułek, Weronika Dombka, Maciej Wiśniewski. W barwach powiatu nowotomyskiego startowała kadetka LKTS Luvena Luboń Wiktoria Frelich. Dla powiatu poznańskiego punktowali także reprezentanci KS Stella Niechan Gniezno Agata Klabińska i Dariusz Sałamaszek.

Drużynowo powiat poznański zajął I miejsce. Jest to piąte zwycięstwo z rzędu w klasyfikacji drużynowej. Kolejne miejsca na podium zajęły reprezentacje powiatów: szamotulskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając pierwsze miejsca w 4 kategoriach wiekowych.

Złote medale wywalczyli: Maja Zielińska, Damian Pyśk, Zuzanna Sułek i Agata Klabińska. Wszyscy reprezentanci powiatu poznańskiego uplasowali się na podium. Drugie miejsca zajęli Dariusz Sałamaszek, Weronika Dombka, a brązowe medale wywalczyli Anita Chudy, Julia Gładysz i Maciej Wiśniewski.

Zawodnicy LKTS również zaprezentowali się z dobrej strony i dołożyli cenne punkty, które w końcowym rozrachunku dały zwycięstwo. Można zatem powiedzieć, że start każdego z zawodników miał znaczenie w osiągnięciu końcowego sukcesu i pozwolił zdobyć aż 92 punkty. Zwycięstwo, z przewagą 18 punktów, jest potwierdzeniem dominacji powiatu poznańskiego w ostatnich latach. Awans na Mistrzostwa Polski LZS, które odbędą się w czerwcu w Brzegu Dolnym, w kategoriach młodzik, kadet, junior, uzyskali zawodnicy z miejsc 1-3.

Kolejne zwycięstwo w 3. lidze !

Tenisiści stołowi Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego zajmują miejsce dające awans do 2. ligi. W sobotnim meczu wyjazdowym pewnie pokonali w Ostrorogu rezerwy II-ligowego UKS Nałęcz 10 do 0. 1. miejsce tenisistów po 9. kolejkach rozgrywek daje już spory handicap w kontekście awansu, gdyż zostało do końca 5 kolejek, a przewaga nad 3. zespołem wynosi już 6 punktów meczowych. Tenisiści LKTS-u są na 1. miejscu z dorobkiem 17. punktów. Zanotowali 8 zwycięstw przy 1 remisie z zespołem, który przyjedzie do Lubonia w najbliższą sobotę (Active Nekla). Komplety punktów w Ostrorogu wywalczyli: Maciej Wiśniewski, Daniel Welke, Piotr Kołdyka i Patryk Pyśk. Gratulujemy !